Ürün Detayı

Lastik Balans Ağırlığı Doğrama Ve Markalama Makinesi

Ürün Kodu: LBA0120

LASTİK BALANS AĞIRLIĞI DOĞRAMA VE MARKALAMA MAKİNASI

Rotary Punch klasik preslerden farklı olarak çalışır. İsminden de anlaşılabileceği gibi (Rotary Punch= Döner Vurgu), makine sac şeridi dönerken kesmekte ve markalamaktadır. Dişi ve erkek kalıpları barındıran iki adet kalıp bulunmaktadır. Silindirlerin dönmesi ile karşılıklı olan dişi ve erkek kalıplar birbiri üzerine gelir ve arada kalan sacın kesimi ve markalanması gerçekleşir. Diğer presler gibi işlem aniden gerçekleşmez, aynı makas ile kesimdeki gibi noktasal gerçekleşir. Bu akılcı sistem bir çok avantajı da beraberinde getirmektedir.

Makinemiz beslenen metal şeritin firesiz olarak doğranmasını ve markalanmasını yapmaktadır. Doğrama uzunluğu kalıplar arasındaki mesafe kadardır. Bu boşluk 19 mm olarak ayarlanmıştır.

Doğrama genişliği ise beslenen sac şeritin genişliği ile aynıdır. Şerit genişliği değiştirilerek doğranan parçaların gramajı ayarlanabilir.

 

BİZİM TEKNİĞİMİZ

Düşük enerji tüketimi: 83.300 adet/kWh

Hızlı Üretim: 100.000 adet/saat

Kalıp Ömrü: 4 yıl

Belirgin markalama izleri

Çapaksız ve düzgün kenarlı kesimler

 

GELENEKSEL TEKNİKLER

Yüksek enerji tüketimi: 20.800 adet/kWh

Yavaş Üretim: 25.000 adet/saat

Kalıp Ömrü: 2 yıl

Belirsizleşen markalama izleri

Kesme açılarının bozulması ile çapaklı ürünler

 

Makinamız üretimde yüksek hassasiyetle firesiz kesim yapmaktadır. Döner üretim süreklidir bu nedenle üretim daha hızlıdır: 100.000 adet/saat. Kesme ve markalama döner olduğu için daha küçük bir elektrik motoru sayesinde düşük enerji maliyetleri ile üretim yapılır. Teknolojimiz ayrıca düşük bakım maliyetlerini ve uzun kalıp ömrünü de beraberinde getirir. Delme mekanizması dikey değildir, bu nedenle makine boyutları daha azdır ve daha dar alanlarda kullanılabilmektedir. Döner çalışma tekniği titreşimi önler, ayrıca makine boyutları küçüktür, bu iki özellik makinenin ara katlarda dahi kullanımını mümkün kılar. Döner çalışma makinenin kendiliğinden beslenmesini de sağlar, ekstra bir besleme ünitesine gerek bırakmaz. Diğer muadillere göre tüm avantajlar göz önünde bulundurulduğunda fiyatı daha ekonomiktir